آگهی ساختمان
آگهی ساختمان
خرید و فروش انواع کالای ساختمانی

خرید و فروش انواع کالای ساختمانی

خرید و فروش انواع کالای ساختمانی به هر موادی که برای ساخت و ساز ساختمانی استفاده می شود، گفته می شود. چوب، سیمان، سنگدانه ها، فلزات، آجرها، بتن، خاک رس رایج ترین نوع خرید و فروش انواع کالای ساختمانی است که در ساخت و ساز استفاده می شوند. انتخاب این کالا ها بر اساس مقرون به صرفه بودن آن ها برای پروژه های ساختمانی است. بسیاری از مواد طبیعی، مانند رس، شن، چوب و سنگ ، حتی شاخه و برگ برای ساخت ساختمان استفاده شده است.

به غیر از مواد طبیعی، بسیاری از محصولات ساخته شده توسط بشر مورد استفاده قرار می گیرند، برخی بیشتر و برخی کمتر مصنوعی هستند. ساخت مصالح ساختمانی در بسیاری از کشورها یک صنعت مستقر است و استفاده از این مواد معمولاً در معاملات تخصصی خاص مانند نجاری، لوله کشی، بام و عایق بندی تقسیم می شود. این مرجع به زیستگاه ها و سازه ها از جمله خانه ها می پردازد. برای خرید و فروش انواع کالای ساختمانی اول چیزی که باید بدانید اطلاعات کامل و درست درباره کالاهای ساختمانی است در این مقاله شما را انواع مختلف کالاهای ساختمانی آشنا می کنیم.

نکات مهم در خرید و فروش انواع کالای ساختمانی

صنعت ساختمان از جنبه های مختلف ساخت و ساز در خانه از کالای ساختمانی متنوعی استفاده می کند. معماران با مهندسین سازه در مورد قابلیت های تحمل بار موادی که با آنها طراحی می کنند، مشورت می کنند. متداول ترین مواد در خرید و فروش انواع کالای ساختمانی در صنعت ساختمان سازی عبارتند از بتن، فولاد، چوب، سنگ تراشی و سنگ. هر کدام از کالا های ساختمانی استحکام، وزن و دوام مختلفی دارند که باعث می شود برای مصارف مختلف مناسب باشد.

همیشه استانداردها و روش های آزمایشی ملی وجود دارد که بر استفاده از مصالح ساختمانی در صنعت ساخت و ساز حاکم است، بنابراین می توان برای خرید و فروش انواع کالای ساختمانی همیشه به استاندار ها توجه کنید. همچنین معماران مواد را براساس هزینه و زیبایی شناسی انتخاب می کنند. در اینجا لیستی از مصالح ساختمانی است که معمولاً برای ساخت و ساز خریداری و به فروش می رسند آورده شده است.

 1. فولاد

فولاد یک آلیاژ فلزی از آهن و کربن و اغلب مواد آلیاژی دیگر در ترکیب آن است تا از استحکام و مقاومت بیشتری در برابر شکست نسبت به آهن برخوردار باشد. فولادهای ضد زنگ به دلیل وجود کروم اضافی در ترکیب، در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاومت می کنند. از آنجا که در مقایسه با وزن و اندازه آن بسیار قوی است، مهندسان سازه آن را برای چارچوب سازه ای ساختمان های بلند مدرن و تاسیسات بزرگ صنعتی خریداری می کنند. برخی از ویژگی های فولاد عبارتند از:

 • فولاد دارای نسبت های استحکام به وزن و استحکام به اندازه است.
 • این نسبت به فلزات دیگر گران است. مهندسان سازه می توانند برای خرید مقرون به صرفه ترین اندازه­ها برای استفاده در خانه برای پشتیبانی از بار واقعی ساختمان مشورت کنند.
 • زمان نصب فولاد کمتر از بتن است.
 • در هر محیطی قابل نصب است.
 • در صورت نصب و نگهداری نادرست، فولاد می تواند در معرض خوردگی قرار گیرد.

بتن

 1. بتن

بتن یک ماده ساختمانی کامپوزیت است که از ترکیب سنگدانه (کامپوزیت) و یک چسباننده مانند سیمان ساخته می شود. رایج ترین شکل بتن، بتن سیمان پرتلند است که از سنگ دانه های معدنی به طور کلی شن و ماسه، سیمان پرتلند و آب تشکیل شده است. پس از مخلوط شدن، سیمان هیدراته می شود و در نهایت به ماده ای سنگ مانند سخت می شود. این ماده در معنای عمومی استفاده می شود، ماده ای است که با اصطلاح بتن به آن اشاره می شود.

برای ساخت بتن در هر اندازه، از آنجا که بتن دارای مقاومت کششی نسبتاً کمی است، معمولاً با استفاده از میله های فولادی یا میله ها معروف به میلگرد تقویت می شود. سپس از این بتن به عنوان بتن مسلح یاد می شود. به منظور به حداقل رساندن هرگونه حباب هوا، که باعث ضعف سازه شود، از ویبراتور برای از بین بردن هوایی که هنگام ریختن مخلوط بتن مایع در اطراف آهن آلات، خاک زده می شود، استفاده می شود. بتن به دلیل طول عمر، شکل پذیری و سهولت حمل و نقل، ماده غالب در عصر مدرن بوده است.

ساختمانی

 1. کامپوزیت ها

کامپوزیت های پیوندی سیمانی دسته مهمی از مواد ساختمانی هستند. این محصولات از خمیر سیمان هیدراته ساخته شده اند که چوب یا ذرات یا الیاف آنها را به هم پیوند می دهد تا اجزای ساختمانی از پیش ساخته شود. مواد مختلف الیافی از جمله کاغذ و فایبرگلاس به عنوان چسب استفاده شده است. چوب و الیاف طبیعی از ترکیبات مختلف آلی محلول مانند کربوهیدرات ها، گلیکوزیدها و فنلیک ها تشکیل شده است.

این ترکیبات برای عقب انداختن سیمان شناخته شده اند. بنابراین، قبل از استفاده از چوب در ساخت کامپوزیت های بدون استخوان سیمان، سازگاری آن با سیمان ارزیابی می شود.

سازگاری سیمان چوبی نسبت پارامتر مربوط به خاصیت کامپوزیت سیمان چوب به خمیر سیمان شسته و رفته است. سازگاری اغلب به عنوان یک مقدار درصد بیان می شود. برای تعیین سازگاری سیمان چوب، از روش های مبتنی بر خصوصیات مختلف مانند: ویژگی های هیدراتاسیون، مقاومت، پیوند سطحی و مورفولوژی استفاده می شود.

 1. فوم

ورق پلاستیکی فوم به عنوان پشتیبان برای خمپاره انداز استفاده می شود. فوم سبک است ، به راحتی شکل می­گیرد و یک عایق عالی است. معمولاً به عنوان بخشی از یک صفحه عایق بندی شده سازه ای که کف بین چوب یا سیمان قرار می گیرد، استفاده می شود.

ساختمانی

 

 1. آجر

آجر بلوکی است که از مواد کوره ای ساخته شده است، معمولاً خشت یا شیل است، اما ممکن است از گل و لایف کمتری نیز برخوردار باشد. در دهه های گذشته به طور گسترده ای از آجر به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می شد. دلایل این انتخاب این بوده که در مقایسه با چوب در شهرهای پر ازدحام بسیار مقاوم در برابر شعله بوده و تولید آن بسیار ارزان بود. نوع دیگری از بلوک هستند که جایگزین آجرهای سفالی شدند. این بلوک سیندر بود که بیشتر با بتن ساخته می شود. ماده مهم کم هزینه در کشور ما بلوک ماسه سنگ است که ضعیف تر اما ارزان تر از آجرهای سفالی است.

 1. شیشه

از زمان اختراع شیشه، پنجره های شفاف برای پوشاندن دهانه های کوچک در یک ساختمان استفاده می شود. آن ها این توانایی را برای انسان فراهم کردند که هم نور را به داخل اتاق برسانند و در عین حال هوای نامساعد را در خارج از خانه نگه دارند. شیشه به طور کلی از مخلوط شن و ماسه و سیلیکات ساخته می شود و بسیار شکننده است. پنجره های شیشه ای مدرن را می توان برای پوشش کل نمای ساختمان استفاده کرد. از شیشه همچنین می­توان برای پوشاندن یک ساختار سقف گسترده استفاده کرد.

شیشه

قیمت خرید و فروش انواع کالای ساختمانی

بسته به این که کالای ساختمانی را از کدام شرکت و تولید کننده خریداری کنید و کدام نوع و کیفیت آن را خریداری کنید. قیمت های متفاوتی وجود دارد.

 

 

در آخر

ساختمان سازی مدرن یک صنعت چند میلیاردی است. غالباً یکی از اصلی موردی که در نظر میگیرند هزینه آن است، البته نگرانی های زیست محیطی نیز در حال تبدیل شدن به یک موضوع مهم جهانی در مورد در دسترس بودن و پایداری برخی مواد ساختمانی، و استخراج مقادیر زیادی از این مواد از طبیعت، تبدیل شده است. در مورد خرید و فروش انواع کالای ساختمانی باید همیشه کیفیت و تفاوت های مواد را بررسی کنید تا بهترین و مناسب ترین کالای ساختمانی را خریداری کنید.

هنگامی که ما در خرید و فروش انواع کالای ساختمانی صحبت می کنیم، به ذرات آماده ای که در قطعات مختلف سخت افزار معماری و سخت افزار تزئینی یک ساختمان تعبیه شده اند، هم اشاره می کنیم. عموما لیست خرید و فروش انواع کالای ساختمانی منحصراً مصالحی را که برای ساخت معماری ساختمان و وسایل پشتیبان مانند: پنجره ها، درها، کابینت ها و غیره استفاده می شود، حذف می کند. اما برای ساخت کامل ساختمان باید همه موارد را در نظر داشت.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − = هیچ

question