آگهی ساختمان

بهترین خدمات بازسازی ساختمان

مقالات

۲۶ مرداد ۱۴۰۰ 692 بازدید
آگهی ساختمان
بازسازی ساختمان

بهترین خدمات بازسازی ساختمان

آیا می دانید بازسازی ساختمان به چه منظوری انجام می گیرد؟ شاید برخی از شما عزیزان برای اولین بار است که می خواهید اطلاعاتی درباره خدمات بازسازی ساختمان کسب کنید پس لازم است توضیح مفصلی درباره خدمات بازسازی ساختمان بدهیم. شما با خواندن این مطالب درباره انواع خدمات حرفه ای و تخصصی در زمینه بازسازی ساختمان، اطلاعات مهمی را کسب خواهید کرد.

همه ساختمان ها به مرور زمان دچار فرسودگی می شوند و در نتیجه این فرسودگی شکل ظاهری خودشان را از دست می دهند از این روی لازم است توسط افراد متخصص بازسازی شوند قطعا افرادی که دارای مهارت و تجربه زیادی هستند به بهترین شکل ساختمان شما را ترمیم خواهند کرد به طوری که قبل از سفارش بازسازی از متعهد بودن شرکت مورد نظر و از مهارت و دانش کارکنان آن اطمینان کامل داشته باشید.

تعریف بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به فرایندهای اشاره دارد که موجب ترمیم ساختمان های قدیمی که فرسوده شده اند می شود و طبیعتاً این نوع از بازسازی به منظور افزایش طول عمر ساختمان انجام می شود و مهم تر از آن زیبایی ظاهری ساختمان را نیز بهبود بخشد. با توجه به معنی کلمه بازسازی، می توانید به این مسئله پی ببرید که در عملیات بازسازی در قسمت اصلی ساختمان (ستون های باربر) که وزن کلی سازه را حفظ کرده اند تغییری داده نمی شود.

مهمترین خدماتی که در زمینه بازسازی ساختمان ها می تواند ارائه شود به شرح چند مورد است که در ادامه به توضیح مختصر هر کدام از آنها می پردازیم.

 

بازسازی ساختمان

 • ترمیم و درزگیری شکاف های دیوار

همه شما این تجربه را دارید که بعد از مدت زمان مشخصی شکاف های ریزی را بر روی دیوار مشاهده کرده اید. حال یک ساختمان را در نظر بگیرید که سال ها بازسازی نشده است این شکاف های ریز بر روی دیوار به تدریج بر اثر فرسودگی دیوار، بزرگ می شوند و زیبای ظاهری ساختمان را از بین می برند و حتی ممکن است  طول عمر ساختمان شما را به سرعت کاهش دهند پس لازم است برای رفع این مشکل سریعا با افراد متخصص تماس بگیرید.

 • کف های ساختمان عایق بندی می شوند

کف های ساختمان نیز بعد از تجربه سردی و گرمی شرایط آب و هوای منطقه مورد نظر، به مرور زمان، کارایی خودشان را از دست می دهند و ضروری است در اولین فرصت عایق بندی شوند.

 • لوله کشی ساختمان

لوله های ساختمان نیز فشار و حرارت زیادی را تحمل می کنند و طبیعی است که بعد از چندین سال فعالیت، کارایی مفیدی نداشته باشند از این روی شرکت های مورد نظر، خدماتی همچون ترمیم و تعویض انواع لوله ها مانند لوله فاضلاب و آب را به شما ارائه می دهند.

 • عرضه خدمات در زمینه تعمیرات تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

همه شرکت های بازسازی ساختمان، این خدمات ضروری را به شما عرضه می کنند و در مرحله اول بررسی می کنند که آیا تاسیسات گرمایشی یا سرمایشی شما نیاز به تعمیر دارد یا به طور کامل باید تعویض شوند و توجه داشته باشید که در برخی از مواقع تعویض تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، صرفه اقتصادی زیادی دارد زیرا با تعمیر کردن تاسیسات ممکن است قطعه دیگر آن که دچار فرسودگی شده است، خراب شود و دوباره متحمل هزینه سنگینی شوید.

 • تعویض و ترمیم موزاییک و کاشی های ساختمان

برخی از کاشی های ساختمان قدمت چندین ساله دارند و صاحبان ساختمان ها نمی خواهند آنها را تعویض کنند و از این روی فرد متخصص باید با حوصله و با دقت کامل کاشی های مورد نظر را ترمیم کند.

به طور خلاصه بازسازی می تواند بر روی انواع ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی و … انجام گیرد.

بازسازی ساختمان

 

نکات و فرآیندهایی که در حین عملیات بازسازی ساختمان ضروری است در نظر گرفته شود

در هنگام اجرای فرایند بازسازی، شما عزیزان باید به چند نکته توجه داشته باشید و آنها را به درستی رعایت کنید. این نکات کاربردی به صورت زیر می باشد.

 • نکته اول، دلیل شما از بازسازی چیست؟

برخی از دلایل بسیار منطقی است و سریعا باید اجرا شوند به طور مثال لوله های ساختمان شما دچار مشکل شده است و باید در اولین فرصت ترمیم یا تعویض شوند به عبارتی رفع این مشکل در اولویت است. شناخت کاملی از نوع مشکلات ساختمان داشته باشید برخی از ساختمان های مشکلات جزئی دارند و با ترمیم قسمتی از آنها، مشکلات یاد شده به طور کامل برطرف می شوند و کاربران متحمل هزینه گزاف نخواهند شد.

ولی برخی از ساختمان ها نیاز دارند به صورت اساسی بازسازی شوند و با ترمیم قسمتی از آنها مشکلات رفع نمی شوند و در صورت نادیده گرفتن آنها، ممکن است مشکلات رفع شده قبلی دوباره تکرار شوند و صاحبان ساختمان مجبور شوند هزینه اضافی را پرداخت کنند.

 • نکته دوم، محاسبه مبلغ پرداختی

برای محاسبه دقیق مبلغ پرداختی، حتما از شرکت های مورد نظر مشاوره بگیرید و همچنین به منظور محاسبه تقریبی مبلغ پرداختی، می توانید بر روی یک کاغذ تمام کارهایی را که می خواهید انجام دهید را بنویسید و هزینه آنها را از کارکنان شرکت پرس و جو کنید. برخی اوقات شرایطی ممکن است برای شما پیش بیاید که هزینه ای که برای بازسازی ساختمان پرداخت می کنید صرفه اقتصادی نداشته باشد به دلیل آنکه تمام قسمت های ساختمان بشدت فرسوده شده اند.

بازسازی ساختمان

 • نکته سوم، کمک گرفتن از مشاور طراح

در حین عملیات بازسازی، ضروری است که از مشاور ماهر و باتجربه ای کمک بگیرید زیرا برای انجام بهتر همه عملیات های مهندسی نیاز به یک مشاور باتجربه می باشد. در اولین فرصت با مشاور طرح قرارداد ببندید و تا زمانی که مشاور تمام طرح ها و نقشه های نهایی خود را پیاده نکرده با پیمانکار قرارداد نبندید.

 • نکته چهارم، انتخاب پیمانکار مورد اعتماد

وظیفه پیمانکار اجرا کردن نقشه و طرح نهایی مشاور می باشد با در دست داشتن نقشه و طرح نهایی مشاور به راحتی می توانید هزینه تقریبی بازسازی را محاسبه کنید از این روی دیگر نگران محاسبه هزینه ها نباشید.

 • نکته پنچم، گرفتن مجوز

منطقی است که برای انجام عملیات های مهندسی در داخل شهرها، داشتن مجوز ضروری باشد. شما طبق بازسازی که می خواهید انجام دهید باید از سازمان های مرتبط مجوز دریافت کنید تا مجبور به پرداخت جریمه های سنگین نباشید.

 • نکته ششم، توجه به زمانبندی منظم

زمانبندی، کیفیت کار بازسازی را افزایش می دهد و هزینه های اضافی عملیات بازسازی را کاهش می دهد. طبق زمانبندی مشاور طرح، عملیات بازسازی را شروع کنید تا مدیریت درستی بر روی بازسازی ساختمان داشته باشید.

 • نکته هفتم، توجه به تخریب اصولی

قطعاً شما از ساختمان خود شناخت کاملی دارید و می دانید که در قسمت های مختلف ساختمان لوله های آب و سیم های برق و … تعبیه شده است پس لازم است در هنگام عملیات تخریب خودتان حضور داشته باشید تا کارها به درستی انجام شوند.

 • نکته هشتم، شروع عملیات

پس از رعایت تمام نکات گفته شده عملیات بازسازی را با مدیریت خودتان آغاز کنید در نظر داشته باشید که تمام نکات و مراحل ایمنی انجام شده باشد.

بازسازی ساختمان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − = 4

question