آگهی ساختمان
آگهی ساختمان
کولر آبی

نکاتی که در خرید کولر آبی باید رعایت کنیم

برای خرید کولر آبی باید یک سری نکات را رعایت کنید در غیر این صورت هزینه ای که می کنید هدر می رود و در نهایت رضایت نخواهید داشت.

در خرید کولر آبی به دسته بندی ها توجه کنید!

به طور کلی برای کولرهای آبی سه دسته مهم، معمولی و چرخشی و آبپاش وجود دارد. کولرهای آبی معمولی متداول ترین نوع کولر مصرفی هستند و تا 80 درصد راندمان را اجرا می کند. شرایط کاری این کولرها به صورتی است که آب از سمت دیوارهای کوبر بر روی پوشال ریخته می شود. گاه به جای پوشال، پد سلولزی وجود دارد، پس از تبخیر سطحی، هوای مرطوب وارد محیط می شود. در صورتی که متراژ منزل شما بین 30 الی 160 متر باشد، خرید کولر آبی گزینه خوبی محسوب می شود.

نوع دیگر از کولر وجود دارد که چرخشی است و به صورت پرتابل کار می کند یعنی قابلیت جابجایی دارد این کولرها دارای مخزن آب هستند و شرایط به شکلی است که مستقیماً به هوا برخورد می کنند. مخزن آب برای این کولرها به صورت دستی پر می شود. کولرهای چرخشی برای مکان هایی که متراژ کمی دارند استفاده می شوند. این مدل کانال کشی ندارد و فقط همان مکان را خنک می سازد.

کولر آب پاش یکی از کولرهای مخصوص است که عملیات خنک کنندگی را دنبال می کند. در این مدل از کولرهای آبی آب به واسطه اسپری دستگاه به ذرات معلق در هوا تبدیل می شود و در نهایت بعد از جریان هوا نیز وارد محیط می شود. این کولر ها معمولاً دارای پروانه استوانه ای شکل هستند و همینطور بخش خنک کننده تبخیری برای آنها در نظر گرفته شده است و راندمان 80 درصدی برای آنها گزارش شده است.

 

 

خرید کولر آبی

 

خرید کولر آبی پوشالی یا سلولزی؟

موضوع دیگری که در خرید کولر آبی بسیار مهم است اینکه مدل پوشالی خریداری کنیم و یا کولر سلولزی را انتخاب کنیم. هر دو مورد کولرهای پشت بامی محسوب می شوند و مدل پوشالی نسبتاً قدیمی تر است. در این کولرها از پوشال استفاده شده و پوشال ها خنک می شوند و تبخیر سطحی صورت می گیرد.

در کولرهای سلولزی به جای پوشال از پد سلولزی استفاده می شود. در اکثر پدهای سلولزی از لایه های نازک به صورت موج دار استفاده شده است و قابلیت جذب آب به میزان بسیار بالاتر وجود دارد.

این کولرها دارای شکل هندسی مخصوصی هستند و به طور کلی جریان هوا از آنها عبور می کند. در نهایت وضعیت تبخیر سطحی صورت گرفته هوا خنک می شود و برای این کار ورقه های سلولوزی ماندگاری وجود دارد. از سوی دیگر از ورق های رزین نیز استفاده می شود که سطح مقاوم سازی مخصوص به خود را دارد و تا 5 سال قابل استفاده هستند. اگر برای شما میزان خنک کنندگی اهمیت زیادی داشته باشد می بایست اقدام به خرید کولر آبی سلولزی نمایید.

به طور کلی این کولرها حداقل 20 تا 30 درصد خنکی را افزایش می دهد.

کولرهای آبی سلولزی دارای خودشور مخصوص هستند و این سیستم باعث می شود که از رسوب گذاری جلوگیری صورت بگیرد. از سوی دیگر هر چند سال یک بار نیاز به تعویض پد سلولزی است.

پدل سلولزی به دلیل ساختمان ویژه ای که دارد، مانع از نفوذ حشرات می شود اما در پوشال ها حشرات وجود دارند.

کولرهای پوشالی به صورتی طراحی شده اند که ذرات معلق را وارد محیط میکنند و برای کسانی که آلرژی دارند مشکل ساز هستند در کولرهای سلولزی چنین جریانی دیده نمی شود.

 

خرید کولر آبی رومیزی

 

خرید کولر آبی پرتابل یا ثابت؟

وقتی صحبت از کولر های پرتابل است یعنی کولری که نیاز به کانال کشی نداشته باشد. چنین کولرهایی فقط برای محیط های کوچک مناسب هستند. کولر های آبی پرتابل برای فضای یک اتاق مناسب هستند و شرایط آن به صورتی است که می توانید آن را جابجا کنید و هر بخش از منزل که دوست دارید قرار دهید.

در سبک های قدیمی از کولر آبی پرتابل، مخزن آب می بایست دستی پر می شد که خوشبختانه در نسل جدید آن چنین جریانی دیده نمی شود  و شرایط برای اتصال شیر ورودی نیز وجود دارد. این مدل از کولر ها نیاز به کارشناس برای نصب ندارد و در هر فضایی به خوبی قابل استفاده هستند.

خرید کولر آبی پرتابل در سبک های رومیزی و پایه دار و بدون پایه و شیلنگ دار وجود دارد. این کولرها مصرف برق نسبتاً کمی دارند و شرایط برای باد دهی آن نیز وجود دارد و از پد های سلولزی در آن استفاده شده است. اما قدرت نسبتاً کمی دارند و در فضاهای کوچک استفاده می شود و نسبتاً طرفدار کمتری به نسبت مدل های ثابت دارند.

خرید کولر آبی ثابت با تقاضای بیشتری همراه است به طوری که برای مقیاس های بزرگتر اجرا می شود و همینطور کانال کشی مخصوصی برای آن انجام شده است که سبب می شود باد به همه بخش های منزل منتقل شود.

 

خرید کولر آبی پرتابل

 

حالت اقتصادی در خرید کولر آبی

در خرید کولر آبی باید به حالت اقتصادی دقت شود، یکی از مهمترین قابلیت های موجود برنامه حالت اقتصادی است به طوری که در زمان آغاز سرمادهی بیشتر باشد و رفته رفته و به مرور زمان از سرعت و میزان هوادهی کولر تا حد زیادی کاسته می شود و در نهایت در مصرف برق نیز صرفه جویی صورت می گیرد.

 

خرید کولر آبی لوکس

 

سیستم خاموش کننده خودکار را جدی بگیرید!

در خرید کولر آبی به سیستم خاموش کننده خودکار دقت کنید بارها دیده شده که شخص در زمان ترک منزل فراموش می کند که کولر را خاموش کند به این ترتیب وجود سیستم خاموش کننده تشخیص لازم را داد و پس از مدتی خاموش می شود.

تایمر یکی از بخش های مهمی است که کمک می کند تنظیم درستی برای مدت زمان روشن و خاموش شدن کولر صورت بگیرد. موتور اینورتر آبی یکی از جدیدترین تکنولوژی های نسل جدید محسوب می شود که کمک می کند مصرف برق کولر بین 30 الی 60 درصد کاهش یابد در واقع این کولرها خاموش نمی شوند بلکه در زمان خاموشی با دور بسیار کم به کار خود ادامه می دهند. این موضوع کمک می کند که انرژی زیادی برای روشن کردن مجدد کولر صورت بگیرد.

در زمان خرید کولر آبی باید به برچسب انرژی آن دقت شود . معمولاً کولرها از موارد پر مصرف هستند و بهتر است که بدانید قرار است چقدر هزینه کنید.

خرید کولر آبی بر اساس ظرفیت مناسب

ظرفیت مناسب در خرید کولر آبی بر اساس متراژ ارزیابی می شود. کولرهای آبی معمولاً بر اساس ظرفیتی که روی بدنه آنها درج شده است مشخص می شوند. مثلاً کولرهای آبی 4900 می توانند هوادهی 4500 فوت مکعب در دقیقه را شامل شوند. هر چه این رقم بالاتر باشند یعنی هوادهی کولر نیز بیشتر است.

مثلاً اگر متراژ منزل شما کمتر از 50 متر است نیاز به کولر آبی 2300 دارید و در صورتی که متراژ بین 50 الی 70 برای شما در نظر گرفته شده است می بایست کولر های آبی 3500 خریداری کنید.

در صورتی که فضای منزل شما بین 70 الی 120 متر باشد نیاز به کولرهای 4900 آبی دارید و برای منازلی که بیش از 120 متر هستند باید به فکر خرید خرید کولر آبی 7000 باشید که قدرت بسیار بالایی در خنک کنندگی دارند. معمولاً در خرید کولر آبی باید به راندمان کارایی دقت شود به طوری که دستگاه در موقعیت درستی قرار بگیرد و اجرای ان به صورتی باشد که بیشترین بازدهی فراهم شود.

موضوع مهم دیگری که بهتر است بررسی کنید اینکه بسیاری از کولرهای آبی هستند که از نظر راه اندازی هزینه های دوباره می طلبند بهتر است دقت کنید از خرید این مدل از کولرها اجتباب کند. خدمات پس از فروش و همینطور شرایط گارانتی از موضوعات بسیار مهمی است که می بایست در خرید کولرها بررسی شود در غیر این صورت مشکلات زیادی ایجاد می شود چون گاه قطعات کولر خیلی زود از کار می افتند و بهتر است که دقت لازم را در خرید خود داشته باشید و شرایط به سنجید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = دو

question